Deklaracja dostępności

 

Deklaracja dostępności strony wirtualnemuzeum.olsztyn.eu

 

WSTĘP DEKLARACJI

Wirtualne Muzeum zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do portalu informacyjnego Urzędu Miasta Olsztyna.

 

Dane teleadresowe jednostki:
Urząd Miasta Olsztyna
Plac Jana Pawła II 1
10-101 Olsztyn
Tel. 89 535-08-65
E-mail: mkz@olsztyn.eu

Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2023-05-24
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-05-26

Status pod względem zgodności z ustawą:

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

– filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
– część plików nie jest dostępnych cyfrowo.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-05-26
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

 

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna. e-mail: dostepnosc@olsztyn.eu . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury/Procedura wnioskowo-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Siedziba Urzędu Miasta Olsztyna:

  1. Urząd Miasta Olsztyna, Pl. Jana Pawła II 1
    1. Główny budynek Urzędu Miasta Olsztyna tj. Ratusz, jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Pochylnia umożliwiająca wjazd na wózkach do budynku ratusza znajduje się od strony ulicy Ratuszowej. W Punkcie Informacyjnym Ratusza znajduje się krzesło ewakuacyjne. Przy wejściu do budynku od strony ulicy Ratuszowej jest zainstalowany dzwonek przywołujący portiera do obsługi ruchomych platform niwelujących różnicę poziomów na parterze. Winda umożliwia dostęp na pozostałe kondygnacje Urzędu za wyjątkiem części III i IV piętra. W kabinie windy nie jest zainstalowana informacja głosowa. Brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku. W pobliżu budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Ratuszowej znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
    2. Biuro Obsługi Klienta – wejście znajduje się od strony ulicy 1 Maja, pochylnia dla osób niepełnosprawnych nie posiada poręczy. Biuro Obsługi Klienta jest wyposażone w pętlę indukcyjną i nowoczesną lupę elektroniczną.
    3. Urząd Stanu Cywilnego – wejście znajduje się od strony Placu Jana Pawła II, posiada pochylnię umożliwiającą wjazd wózkiem do urzędu. Pochylnia wjazdowa nie posiada po obu stronach poręczy.
  2. Urząd Miasta Olsztyna, ul. Wyzwolenia 30
    1. Budynek Urzędu Miasta Olsztyna przy ulicy Wyzwolenia 30 w większości jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. W budynku jest zainstalowana winda, która umożliwia pokonywanie pięter.
      W windzie brak systemu informacji głosowej oraz poręczy na wysokości 0,90 m.
      Na piętrach znajdują się schody, których pokonywanie realizowane jest za pomocą podnośnika ręcznego (potrzebę użycia schodołazu należy zgłosić portierowi na parterze budynku). Na I, II i III piętrze są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku. Naprzeciwko budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
  3. Urząd Miasta Olsztyna, ul. Knosały 3
    1. W przypadku budynku przy ul. Knosały 3 dostępność dla osób poruszających się na wózkach zapewniona jest tylko w przypadku Wydziału Komunikacji. Brak dostępności dla osób z niepełnosprawnościami do kondygnacji II i III. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku. Naprzeciwko budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
  4. Urząd Miasta Olsztyna – Regionalne Centrum Bezpieczeństwa, ul. Augustowska 44
    1. Budynek Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa przy ul. Augustowskiej 44 w większości spełnia warunki dostępności osób na wózkach za wyjątkiem pomieszczeń zlokalizowanych na I piętrze budynku biurowego. Wejście główne dostępne dla osób poruszających się na wózkach przy pomocy zewnętrznej windy/podnośnika niwelującego różnicę poziomów od strony ul. Augustowskiej. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku.

Ponadto opracowana i wdrożona została procedura obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, która została przyjęta Zarządzeniem Prezydenta Olsztyna Nr 6 z dnia 13 stycznia 2022 roku.

 

APLIKACJE MOBILNE

Brak aplikacji mobilnych

Skip to content